Usuwanie znaków – Korekta elektronicznaStrona główna

 

Usuwanie znaków (fragmentu obejmującego jeden/kilka znaków/wyrazów/akapitów) – podobnie jak zamiana znaków – wymaga najpierw wyselekcjonowania niepotrzebnego fragmentu tekstu kursorem tekstowym a następnie wciśnięcia klawisza [Delete]. To także wszystko co potrzeba zrobić!

 

usuwanie fragmentu tekstu

 

Po dodaniu kolejnej poprawki lista komentarzy wydłuża się o jedną pozycję. Trudno byłoby znaleźć na stronie poprawkę polegającą na usunięciu kropki: jest to malutka czerwona kreseczka przekreślająca kropkę. Ale na liście komentarzy nie sposób przeoczyć czegokolwiek. Kliknięcie wpisu na liście komentarzy przenosi podgląd do właściwego miejsca z poprawką. Po wprowadzeniu do składanego tekstu kolejnej poprawki z listy komentarzy PDF zaznacza się każdą jako wykonaną.

 

usuwanie fragmentu tekstu

 

Interaktywna lista komentarzy umożliwia błyskawiczne odnalezienie właściwego miejsca na stronach dokumentu PDF i odpowiedniego miejsca w projekcie (w dokumencie programu do składu).

W przypadku bardzo dużej ilości poprawek przekazywanych w korekcie papierowej zdarza się widzieć na niektórych stronach gąszcz znaczków i objaśnień naniesionych ołówkiem na marginesach i w akapitach. Łatwo składającemu popełnić jakiś błąd lub przeoczenie. Zatem korekta elektroniczna jest bardziej uporządkowana. Stosowanie dodatkowych komentarzy (np. w dymkach) do poprawek naniesionych narzędziami elektronicznej korekty tekstu wprowadza tylko niepotrzebne wpisy przepełniające listę komentarzy.

Jedna poprawka – jeden wpis na liście komentarzy!

Z pewnością korekta elektroniczna w dokumentach PDF jest w dzisiejszych czasach optymalnym sposobem racy nad tekstami przygotowywanymi do druku. Komputery z oprogramowaniem i internet – to już nie jest zwykła maszyna do pisania.

 

Poradnik do korekty elektronicznej:

Poradnik do korekty elektronicznej:

  1. Wprowadzanie znaków
  2. Zamiana znaków
  3. Usuwanie znaków